Главная » Статьи » Ultras World

Історія розвитку ультрас-руху в Румунії
Румунські команди, яким ЗМІ приділяють більшу частину своєї уваги, сконцентровані в столиці країни-Бухаресті: Стяуа (колишня команда армії), Динамо (колишня команда поліції) і Рапід (команда залізниці). Окрім них існує багато вболівальників, які підтримують свої місцеві команди в Тімішоарі (Політехніка), Крайові (Універстітатя Крайова) або Клужі (Універстітатя Клуж).

У 1995 році, ультрас Стяуа об'єдналися, аби сформувати першу ультра групу в Бухаресті: ULTRA’ ARMATA. Завдяки своєму імені (ультра-армія) і інноваційному стилю підтримки, вони незабаром стали синонімом для всіх фанатів Стяуа, які заповнювали Північну трибуну. Через декілька років, протягом яких Armata була реальною силою в Румунському русі, вона зникла через внутрішні проблеми і інциденти із новим власником клубу. Було багато спроб повернути Північну трибуну до її колишнього вигляду, але цього не сталося. На сьогоднішній день суппортери Стяуа залишаються на Північній трибуні (лояльні до власника клубу як наприклад Titan Boys, Desant, TK, Nucleo). Деякі ж незалежні групи перемістились на Південну трибуну (Vacarm, Stil Ostil, Ultras)

Динамо - головний ворог Стяуа. В 1996 році хлопці з NUOVA GUARDIA ясно відокремили себе від старих суппортерів. З підтримкою, дуже подібною до італійської, ультрас Динамо починали помалу формувати нові групи і приносити відчуття єдності на Північній трибуні, пізніше перейменованій на Peluza Catalin Haldan (PCH), на честь капітана Динамо, який трагічно помер під час матчу в 2000 році.

Певні внутрішні проблеми, що були на цій потужній трибуні, змусили в 2003 році групу Boys переміститись на Південну трибуну. Цього року вони утворили Brigate, отже таким чином зараз Динамо має ультрас групи по обох боках стадіону: на Півночі, де збереглася стара Nuova Guardia і інші групи на Пвдні, такі як Front’48, Dogs of War, Energizatii, Boys, Irascibilii і Brigate.

У 1997 році фани Рапіда розташувалися на Північній трибуні і почали писати свої історію. Ім'я, яке представляло ультрас блок - Legione Granata. Пізніше ім'я було перекладено на румунську мову: Legiunea Visinie. Окрім цього, з'явилися: Maniacs, Ultras Unione, Official Hooligans. Також факт, що вартий уваги - дружба між уболівальниками Рапіда і групою CVUCS із Тімішоари. У тому ж 1997 році фанати Універсітаті з Крайови, яких відзначають за їх теплу душевну підтримку, обрали Південну трибуну для своєї ультрас діяльності.

Навіть якщо змінювалось ім’я всієї трибуни (Atomic Lions, Commando Ultra’ Curva Sud, Peluza Sud, і т.п.), то усередині неї з'являлись сильні групи: 2000 - Sezione Ultra’, 2001- Freak Boys, 2002 - Teste Matte. На сьогоднішній день ультрас Крайови поділили свою трибуну на дві частини: блок, в якому Sezione Ultra’ (найчисленіша група) та інший із 4 групами: Ultras, Praetoria, Girls and Blue Lions.

Одна ж найвпливовіших груп Румунії зародилася у 1995 році в Тімішоарі, під іменем Commando Viola Ultra’ Curva Sud. Взявши за приклад, окрім італійської сцени (що очевидно), ще й сербську (відстань між Тімішоарою і Белградом дуже мала), вони мали класних хлопців з справжнім ультрас-менталітетом. CVUCS були першими в Румунії, хто зробив корео акції. Нажаль, їх команда була понижена у класі, а згодом і зовсім зникла. Проте, їх унікальність і сильний менталітет - все ще є прикладом для всіх румунських ультрас. У сезоні 2002/2003, команда в Тімішоарі відродилася і узяла ім'я Політехніка. Деякі хлопці вирішили підтримувати нову команду, таким чином CVUCS повернулися. Не просто їм буде дійти до рівня першої CVUCS, є відчуття недоповненості, але деякі групи усередині CVUCS на правильному шляху.

У Клужі, дуже впливовому місті, що в Трансильванії (західна частина Румунії), суппортери Універсітаті є тими, кого реально поважають. Навіть якщо їх команда знаходиться в нижчих лігах тривалий час, вони ніколи не переставатимуть підтримувати свою команду. Ультра блок має ім'я Vecchia Guardia (заснована в 1996 році).

В різні часи і інші групи гучно заявляли про себе. Ось деякі приклади... У Фарулі з Констанци (гавань в Чорному морі), переваги існування сильного контакту зі світом починали відзначатись на вболіванні. Ось чому ще в 1992 ви могли б побачити прапор з написом “Ultras Farul”. Також у Фарулі, існувала дуже впливова Legiunea Marina. У місті Арад в 1998 році, стара гвардія фанів клубу UTA утворила групу Red Fighters. У тому ж році, в Плоєшті, утворилась ультрас група місцевого клубу Петрорул, що взяла назву Lupii Galbeni.

Політичні погляди в даний час винесено поза межі стадіону. Раніше ви могли побачити багато правих символів на початку існування фанатського руху, які здебільшого їх використовуали для демонстрації ненависті до колишнього комуністичного режиму Чаушеску. Як і у всьому світі тут ми стикаємось із головним ворогом движів: поліцією - ACAB!

Навіть якщо румуни не мають хуліганів, поліція намагається качати права і дуже часто сама починає трабли. Також силу-силенну проблем для ультрас викликають лідери трибун, які часто переступають межу і ви стикаєтесь із ситуацією, коли багато з цих “capi di ultras” (продажні ультрас) отримують гроші від власників клубу за те, щоб трибуна була "слухняною". Це викликало багато внутрішніх проблем усередині ультрас движів.

Майбутнє для ультрас сцени в Румунії виглядає не оптимістичним... Без підтримки від нормальної публіки, із штрафами, які набагато перевищують зарплатню звичайних румунів, із новими поколіннями ультрас, які змінюються кожні 2-3 роки, дуже важко залишатися вірним ультрас культурі. Але неможливе можливо!
Клуж

ДинамоПолітехнікаРапід

Стяуа

Васлуй

www.ultras.org.ua

Категория: Ultras World | Добавил: karpatyfans (07.11.2008)
Просмотров: 832 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: